Kısa süre önce en sevdiğim parfüm için alışveriş yapmaya başladım ve yaklaşık 8 yıl önce yazdığım tanıdık bir yere geri döndüm. Www.modellerii.com’da ilk ortaya çıkmış olan makaleyi tekrar okudum ve ne kurallar ne de yazılmış olan yazı bu yana değişti.

TORO kendisini konuyla ilgilenmeye karar verdi ve Madison Bulvarında New York’un kalbinde yer alan, sadece Amerika’daki CREED Butik’teki mağaza müdürü Cavallo ile oturmanın doğal olduğunu düşündü. CREED, 1760 yılından beri faaliyet gösteren, altıncı nesil aileye ait bir üründür (babadan oğula geçti) ve varolan tek özel lüks parfüm üreticisidir. Cavallo, burnunun altında 10 yıllık * koku deneyimine sahiptir ve sadece geleneksel kokular bilgisini getirmekle kalmaz, mevcut eğilimleri de sağlam bir şekilde kavrar.

“Bir koku seçerken bilmeniz gereken ilk şey kokunun amacı” diyor. “İş, oyun, hatırlamak, eğilimi takip etmek, baştan çıkarmak, başkasını kıskandırmak mı?” Tereddüt etmeden “konu, DNA’nızı bir kelime bile söylemeden konuşan bir koku bulmak” tır. notaları bireylerle eşleştirerek şunları teklif etti:

 

 • Bankacılar daha muhafazakâr, düşük-anahtar ancak saldırgan olma eğilimindedirler. Onlarla genellikle ilişkili notlar tütün, odun ve temiz narenciye, hatta çimenli notlardır.
 • Wall Street türleri, tütün ve ahşap notalara yaslanmış olma eğilimindedir. Bu elemanlar güç takımı ve kravat iltifat.
 • Diş hekimliği türleri veya diğer insanlara yakın mesafede olma eğilimi gösteren kişiler (genellikle bir adım ötesi) narenciye veya doğaya yakın olan şeyleri tercih eder.
 • Keskin beyaz preslenmiş gömlek ve ultra temiz vibe için gelen kişi genellikle deniz ve su notlarıyla iyi çalışır.

Gece hayatı kişiliği ve bayanlar erkeği, daha ağır ve daha baştan çıkarıcı bir şeyle iyi çalışır; davetkar ve baştan çıkarıcı notlar içeren bir şey. Burada notalarda vanilya, tarçın ve santal gibi daha afrodizyaktır.

Cavallo, yorulmadan, işinin kokuyu alan kişinin kim olduğunu ve kokunun neye yararlandığını bulmaktır. Yaptığınızın mutlaka sizin kim olduğunuz değil, en iyi bahisin iki kokunun olmasıdır. Birincisi yaptıklarınıza ve diğeri olduğunuz kişilere. Ayrıca, stresli bir işi olan ve gün boyunca baskısı altındaki bir kişinin, çalışmadığında kokularını giymemesinin bir nokta haline gelmesi gerektiğini de belirtiyor. “Beyniniz kokuyu stresli bir modla ilişkilendiriyor – farklı bir koku takıyor. Nasıl hissetmek istiyorsan kokan bir koku giy. ”

İmza kokusu arayanlar için doğru olanı bulmak kolay bir iş değildir. Genellikle deneme yanılma ile ilgili, ancak daha önemlisi, sonunda neyin kimliğini yansıtan bir koku bulmakla ilgilidir.

Doğru kokuyu seçme adımları:

 

 1. Kokunun ne için olduğuna karar verin (iş, romantizm, boş zaman vb.).
 2. Ne hissettiğinize karar verin (gizemli, son derece temiz, seksi, vb.).
 3. Test kağıdına püskürtün. Bu, uygulamadan önce size bir fikir verecektir.
 4. Cilde uygulayın. Endişelenmeden dört kokuyu deneyebilirsiniz. Hem bilekleri hem de ellerinizin arkalarını kullanın.
 5. En iyi notlardan geçmek için beş ila 10 dakika arasında bekleyin.
 6. Temel notalar atıldıktan sonra, kokunun size övgü olup olmadığına karar verin.

Parfümlerin üç kategorisi:

 1. Eau de cologne, alkol oranı% 5 ila% 7 arasında olan düşük yoğunluklu bir kokudur.
 2. Eau de toilette’in yağdan alkol oranına yüzde yedi ila yüzde 10 arasında (bazen yüzde 12’ye kadar) var.
 3. Eau de parfum, gençlerin ortasında bir yağ / alkol oranı vardır. İstediğiniz şey, kalıcı bir koku ise, bir koku seçerken bakmanız gereken şey parfümdür.

Basit hatırlatıcılar:

 • Bir başkasına nasıl kokduğu üzerine basitçe bir koku almayın. Herkesin pH dengesini (vücut kompozisyonu) farklıdır ve bir koku asla iki farklı insanda aynı kokmaz.
 • Ucuz bir taklit veya sahte satın almayın. Aynı kokuların olduğunu düşünseniz de, bazı şirketler bir parfüm içine 200 maddeye kadar madde koyabilirler. Ve bir parfümün yüzde 70’inin kan dolaşımınıza gireceğini unutmayın.
 • Koku uyguladığınızda kokuyu ovmayın. Turunçgil molekülleri çok uçucudur ve çabucak oksitlenir; Bu nedenle cilt üzerinde uzun süre dayanmazlar. Sürtünme, sürtünme, oksidasyon sürecini hızlandıran bir ısı oluşturur ve kokusunun güzelliğinin bir kısmı kaybolur.
 • Kendinize uygun olmayan modaya uygun bir şey satın almayın. Kokusu bir aksesuar. Doğru giyilir ya da değil, her zaman hacimler konuşuyor.
 • İğrenç olma! Birisi iki adım uzakta kokunuzu alabiliyorsa, fazla koyduğunuzu unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here