Yatağınıza en yakın olanı sonsuza dek fırlatıp duran bir şamandıra adamından daha fazla iseniz, not alın. Şansınız, mükemmel bir şekilde uyarlanmış bir takım ya da yatırım yaptığınız premium T-shirt’ün düzgün bir şekilde depolanmaması durumunda elinden gelenin en iyisine bakacağı anlamına gelir.

Etkili bir gardırop bulundurmak, yeryüzüne maliyet yüklemeyeceğiniz gibi, zamanınıza da yeteceğiniz bir şey değildir; sonuçlar, koyduğunuz çabadan daha ağır basabilir. Bu, mesafeye giden bir gardırop oluşturmak için uzman kılavuzdur – giysileriniz daha uzun süre dayanır , ancak şık görünüyorsa hiç vakit almaz.

1. Adım: Organize Olun

Bir gardıropun tüm yönü kıyafetlerinizi organize etmek, değil mi? Ve yine de, en temel işlev bile bazen unutulabilir. Bu bir senaryo. Erkek kişisel stil danışmanı Sartoria Lab’ın sahibi olan Sarah Gilfillan, birkaç kez görüyor. “Gardırop düzenlemeleri yaptığımda, ton genişliği olsa bile insanların gardıroplarının dağınıklığını şaşırtıcı buluyorum. İnsanlar ‘Oh, merak ediyordum bunun ne zamandır deli olduğunu’ söyleme sayısı. ”

Tanıdık geliyor mu Dolabın bir gardıropu sadece başka bir mobilya parçası olarak değil, elbiselerinizi organize etmenin bir aracı olarak düşünmesini sağladığını ve bunun sonucunda da stilinizi geliştirdiğini bildiğinizden emin olun.

Erkekler Aksesuarları Dolap Organizatörü

Cesur ya da tonik bir kıyafetçiyseniz, renkleri daha kolay hazırlanmaya bölünmeyi deneyin. Donanmayı lacivert ile, siyahı siyahla asmak, sabah rutininizden değerli saniyeler tıraş edebilecek, kolay takip edilebilecek bir görsel kılavuz oluşturur. Aynı şey, çoraplarınız kadar basit bir şey için de geçerli – donanmalarınızı bölmek için çekmece bölücülerine yatırım yapmak, siyah ve gri çiftler, sabahları erken saatlerde başlayan kahve tantrümlerini önleyebilir.

Bununla birlikte, daha fonksiyonel bir örtücüyseniz kategoriye göre düzenleme sizin için daha iyi olabilir: ceketli ceketler ve tişörtlü tişörtler bir kerede her şeyi çıkarmadan kıyafetler hazırlamayı kolaylaştırır. Gilfillan ayrıca bu kategorilerde örgütlenmeyi öneriyor. “Resmi ve rahat kıymetli uzun kollu gömlekler; pantolonlar, resmi pantolon, çiniler ve kot pantolonlara ayrılmıştır; ceketler, ceketler ve rahat veya dışa ayrılmış ceketler. ”

Sonunda, onları renklere ayırın. “Bu şekilde, sahip olduklarını ve boşlukların yerlerini görebilirsiniz.”

Şık Erkek Yatak Odası, Açık Giysi Dolabı

2. Adım: Gardırobunuzu Kolaylaştırın

Garip bir şekilde, kıyafetlerden kurtulmak sizi daha iyi görünmesini sağlayabilir. Temizleme, dolabınızı odaklama ve size uygun olanı yeniden tanımlama şansınızdır. Peki bunun için yeni bir yılı başlatmaktan daha iyi bir zaman var mı?

Birkaç ay içinde bile bedenler yaşla ya da egzersizle şekli değiştirebilir, bu da yapıştığınız blazerin artık kusursuz bir uyum olmayabileceği anlamına gelir. Değişiklik yap ya da kurtulun.

Gardrop bakımı yapılmaması , Tidying’in Life-Changing Magic adlı kitabı küresel bir başarı haline gelen Japon “organizasyon danışmanı” Marie Kondo’dan bahsetmedentamamlanacaktı.

Kondo’nun yaklaşımı, bir şeyler sana “mutluluk kıvılcım” etmezse kaynar, o zaman en iyisi bırak onu. Dolabınızı tırmandığınızda akılda tutulması gereken etkili bir öz yeterliliktir. Acımasız ol; Buna uymuyorsa, saklama için bir kutuya koyun ve bir dahaki sefere temizleme yaptığınızda yeniden değerlendirmek için geri gelin. Çizgiyi takip eden bir noktada bulunan basılı gömlek ile tekrar vurabilirsiniz veya iyi yolları ayırmanın zamanının geldiğine inanıyor olabilirsiniz.

3. Adım: Temel Set

Kalite Askılar

Sırt üstü ya da çekmecede değilken, kıyafetleriniz zamanının geri kalanını bir askıda geçirir (ya da gerekir). Yani tuvalet ve ayakkabılarınız gibi, yatırım yapmayı da öder.

“Gardırobunuzdan tel askıları ortadan kaldırın,” diyor Gilfillan. “Ceketi şekillendirmiyorlar ve cekerlerinizi omuzlarında” kulakları “bırakacaklar.” Sadece tel askılar kendi terzi çizgilerinizi batırmakla kalmıyor aynı zamanda triko giysilerini de takmak çok endişe verici derecede kolaydır. Ahşap askı için yeterli alanınız yoksa, bunun yerine tüylü, akınlı sürümleri deneyin.

İyi Kalite Elbise Askıları

Hangerworld Pack of 10 Wooden Coat Clothes Hangers - click to buy

Kumaş De-Bobbler

Bir kumaş ayakkabıcı, son derece sıkıcı bir yatırım gibi görünüyor; ancak hayat sigortası gibi, sonuçta buna değecek biri.

Kötü boblenler, şık bir örme atışının anında geri alınmasını sağlar. Bir usturada bir tıraş bıçağı kullanmak mümkün olsa da (tehlikeli olmasına rağmen) bu özel parça parçası parçaları eski ihtişamlarına geri getirmek için hafif bir çalışma yapar.

Lakeland Bobble Buster Lint & Tüyler ürpertici Tıraş Makinesi

Lakeland Bobble Buster Lint & Fuzz Remover Clothes Shaver - click to buy

Ayakkabı Ağaçları

Bütün Instagrammable zaferlerinde bir çift ayakkabı ağacı gören herkes değerlerinin çok az inandırıcı olmasına ihtiyaç duyacaktır. Bu yakışıklı işçilik parçaları değil , ayakkabılarınızı da yıllarca dolduracaklar .

Ayakkabı ağaçları, özellikle nem emici sedirden yapılmış olanlar, ayakkabılarınızın şeklini korumaya yardımcı olur ve sonuç olarak kendi izlerinde kırışıkları durdururlar. Kim güzellik ve beyin alamayacağını kim söyledi?

CT Ayarlı Ayakkabı Ağaçları

CT adjustable shoe trees - click to buy

Konfeksiyon Deposu

Gözünüzün dışında, bir parça oyuna girdiğinde zihniniz sizi kötü bir sürpriz yapabilir. İster parti takım elbise veya yaz spor ayakkabıları olsun, onları tozdan korumak için bir giysi torbasına veya kapalı kutuya (ve gardırobunuzda dolaşmak için başka ne olursa olsun – aşağıya bakın) saklayın.

Vakum muhafaza çantaları, lüks alana sahip değilseniz özellikle yararlıdır. Sadece temiz olduklarından emin ol, bu yüzden kötü bir funktan kilitlemezsin.

Lakeland Vakum Giysileri ve Nevresim Deposu Tote Çanta

Lakeland Vacuum Clothes & Duvet Storage Tote Bag - click to buy

Güve Kovucular

Güveler dolabın en düzenli halini bile kolayca yok edebilir. Savunma hatları söz konusu olduğunda, şifre topları etkili olmakla birlikte genellikle oldukça farklı bir koku taşımaktadır. Sedir ağacı topları veya gardırop tazeleyicileri gibi doğal kovucular çok daha iyidir.

Acana Asılı Güve Katili ve Gardrop Tazeleyicisi

Acana Hanging Moth Killer and Wardrobe Freshener - click to buy Acana Sachet Moth Killer and Drawer Freshener - click to buy

Ayakkabı Bakımı

Doğal bir materyal olarak, deri düzenli TLC’den cildinizin yaptığı gibi yararlanır. Ayakkabılarınızı iyi bir nemlendiriciye eşdeğer olarak cila ve diğer ayakkabı bakımınıdüşünün . Onlara daha uzun süre kırışıklıkları önleyecek, onları elementlere karşı koruyacak ve paranızın karşılığını alacak bir parlaklık verecektir.

Ayrıca, herhangi bir enkaz kaldırmak için cephaneliğinize iyi bir ayakkabı fırçaları eklemeniz ve hareket halindeyken yenilgilerinizi taze tutmanız için birkaç kullanışlı hızlı mendil ilave etmeye de değer.

En İyi Ayakkabı Bakım Ürünleri

JASON MARKK PREMIUM SHOE CLEANING BRUSH - click to buy JASON MARKK PREMIUM MICROFIBER TOWEL - click to buy Jump Suede & Nubuck Brush and Jump Shoe Brushes - click to buy Portable Travel Shoe Organiser Bags  - click to buy

Kumaş Koruyucu

Kriz yönetimi söz konusu olduğunda, önleme her zaman tedavi yönteminden daha iyi olduğunu bilmek için tıp alanında bir derece almıyor. Giysinizi leke tutmaması için doktorunuzun kitabından bir yaprak alın.

İlk aşınmadan önce hafif bir kumaş koruyucusu tabakası uygulayarak hava hasarına ve diğer sorunlara karşı en iyi parçanızı aşılayın – önce bir yama testi yapın – daha sonra her seferinde bir tepe verin.

En İyi Kumaş Koruyucu

Liquiproof Fabric Protector - click to buy JASON MARKK REPEL PUMP SPRAY - click to buy

vapur

Giysilerinizi kırışıklıklardan kurtarmaya kusursuz olmasına rağmen, ütü yapmak dişinizin iyi bir haber değil. Sonuçta, ateşli bir metal levhanın en narin kıyafetlerinin önüne geçtiğini söylemek tüm bu kadar sağlıklı görünmüyor, değil mi?

Buharlı gıdaya yatırım yaparak kıyafetlerinize kibar ve kırışıksız olarak tutun. Sanki sıcak duş alarak elbiselerinizi banyo kapısının arkasına asılı bırakmak gibi, sadece çok daha etkili.

En İyi Konfeksiyon Fırtınaları

Garment Steamer - click to buy Tefal Instant Control Garment Steamer - click to buy

Mücevher Temizleyici

Mücevher bakımını ciddiye almaya başlamak için P Diddy’nin elmas koleksiyonuna ihtiyacınız yok. Metalik aksesuarlarınızı çok uzun süre ihmal ettikleri için onları tekrar köreltmek için bir an önce biraz daha çabalamaları gerekir.

Mücevherinizin ışığının dışarı atılmasını önlemenin en iyi yolu, düzenli bir bahar temiz vererek vermektir. Cilt yağlarının, losyonların ve diğer kirlerin birikmesini telafi etmek için her parçayı yumuşak bir bezle ve bazı kuyum cilalarıyla sildikten sonra silin. Diddy onaylayacaktı.

Mücevher Temizleme Ürünleri

Town Talk Silver Polishing Cloth - click to buy HG Gold and Jewellery Shine Cloth - click to buy

Konfeksiyon Fırçası

Pansuman kendiniz pahalı bir iş olabilir. Fakat birkaç giysi koruma aracı ile silahlanmış olarak gelin ve kredi kartınız bir yenilgi daha almak zorunda kalmaz.

Bir giysi fırçası gardırobunuz için yaşam boyu süren en önemli satın alımlardan biridir. Herhangi bir yüzey tozu veya lekesinden kurtulmak ve giymekten önce ve sonra bir takım elbisesinin kestirimini kaldırmak için kullanın.

Giysi Fırçası ve Parlatıcı Çıkarıcı

H & L Russel Triple Clothes Brush - click to buy OXO Good Grips FurLifter Travel Lint Remover - click to buy

Deri Bakımı

Giyinme bakımı söz konusu olduğunda, küçük bir TLC’nin önemini göz ardı etmek imkansızdır: ihale edilen deri bakımı.

Mesafeye gidebilmek için, deri motosiklet ceketi , yüksek kalitede bir temizleyici ile taze tutulmalı, düzenli olarak, E vitamini ve doğal mineraller gibi zenginleştirilmiş nemlendirici bir krem ​​ile zenginleştirilmeli ve böylece çatlakların önüne geçilmelidir.

Deri Bakım Ürünleri

Wheelers Natural Beeswax Leather Balm - click to buy trinova leather cleaner - click to buy

4. Adım: Depolama Alanı Üzerine Döndürme

Gardıropınızı Aşmamaya Katmayın

Kapanmayan bir dolap size her zaman iyi bir kıyafet yaratma şansınızı vermez. Aslında sıkışmış raylar, özellikle aceleyle giyintiklerinizde size karşı işleyebilir.

Sahip olduğunuz her şeyi bir bakışta görmenize izin vermenin dışında, her bir öğe arasında boşluk bırakarak havanın akmasına yardımcı oluyor, küf kokularından kaçınarak kalıp başlangıcını tırmandırıyor. Öğelerinizi düzenleyin ya da daha verimli depolama çözümlerine yatırım yapın.

Döndürme Kıyafetleri Giyim

T-shirtler, ayakkabı, takım elbise, gömlekler – neredeyse aklınıza gelebilecek her şey – yıpranmalarından sonra dinlenmek için uygun zamana ihtiyaç duyar. Niye ya? Tam donanmış bir duş almıyorsanız (lütfen yapmayın), giydiğiniz her şey terinizden biraz koku ve nemi alacaktır.

Bu kıyafetleriniz için ne anlama geliyor? Sertleşmeye meyilli kokuyor, derin belirlenmiş lekeler ve tuhaf çarpık şekiller. Uygun değil. Kendinizi her gün beyaz bir t-shirt giyiyorsanız, çoklu pakete (veya beşe) yatırım yapın.

Beyaz Tişörtler Koleksiyonu

Mevsimlerle Çalış

Kusursuz bir şekilde tasarlanmış gardıroplarda mevsimlik ürünler (aşağı dolu bir parka veya keten blazer gibi) olacaktır ve bunlar aynı anda birkaç ay harekete geçebilirler.

Onların toz toplamaktan ve dolabınızdaki boş alana yardımcı olmak için, rotasyonunuzu sezon eşleşecek şekilde düzenli olarak ayarlayın. Şüphe, varsa FashionBeans Sıcak Liste tüm anahtar parçaları ve kumaşları da anlaşılacağı herhangi bir zamanda teslim etmek zorunda.

Katlayın Zamanı Ve Hangisini Ne Zaman Bekletileceğini Bilir

Dolabınızın uzun ömürlülüğünü turbo şarj etmek, mükemmel bir depolama stratejisi gerektirir. Bunu göz ardı edersen, bazı öğeler anında sapkın istif alışkanlıklarınızı atacaktır.

Triko’nun yakışıklı görünüşü, yer çekimi sebebiyle asılı kaldığında güneye doğru eğilim gösterir; bu nedenle, bir savaş römorkörüne karışmış gibi görünmemesini sağlamak için elbisenizi düzgünce katlayın ve bir çekmeceye koyun. İlave bir bonus olarak, o garip askı işaretlerini kaybedeceksiniz, bu yüzden artık sahte-kollarbones atmayın.

Takım elbiseler ve gömlekler daima doğal ahşap askılara asılarak şekillenmeye yardımcı olur, geliştirilen ve kuruyan tüm nemli çizgileri rahatlatır, bu nemden kurtuluş salonunda sulanmaya başlar.

Takım elbise askılı

Adım 5: Launder öğrenin

Bakım Etiketlerini Kontrol Edin

Bazılarına göre, insan etekten beri moda endüstrisi tarafından çekilen en büyük numara. Başkalarına, bunlar yeğeninizden ödünç alınan bir sweatshirt’de yürümekten kaçınmak için yararlı bir kaynaktır.

Giyüşlerinizde iyi görünme şansı yakalamak için, kendinizi ikinci kampla eşleştirmenizi öneririz. Bakım etiketleri bir sebepten dolayı var. Öylesine olsun el yıkama, narin veya yavaş spin, dikkat edin.

Her Zaman Ayrı Renkler

Çamaşır Yıkama 101’e hoş geldiniz. Kirli yıkamanızı bir büyük ayı kundağında tambura batırmak cazip gelebilir, ancak tek boyutlu uyan yaklaşım her zaman beyazlarınız için kötü haber. Niye ya? Çünkü daha soluk eğilimlerinden dolayı, koyu renk giysilerden gelen gevşek boyaları çekip emerler.

Beyazlarınızı amaçlandıkları gibi tutmak için koyu renkleri (siyah, lacivert, orman yeşili vb.), Açık renkleri (pastel tonları, gölge grisi, kremler vb.) Ve beyazları üç ayrı devirde yıkayın. Sıkıcı, evet, ancak tüm iç çamaşırı koleksiyonunuzdan kaçınmanın tek yolu lila.

Elbiselerinizi Çok Sık Yıkmayın

Çamaşır makinesini kafa karıştırmak, en sevdiğiniz garmelerinizi hurda yığını haline getirmenin en hızlı yoludur. Gardırobunuzu – ve gezegeni – ne yıkayacağınızı seçerken sağduyulu bir doz ile saklayın: görünür ve temiz kokuyor, muhtemelen temiz.

Evet, spor takımları, iç çamaşırı ve sadece spagetti yığınlarını yıkmak için kullanmadığınız tee aşınmadan sonra yıkanmalıdır, ancak kot pantolon ve atlayıcılar – eğer ahırlardan kurtardığınız takdirde – sadece bir gezi sonrasında aynı tedaviye çok nadiren ihtiyaç duyarsınız.

Çamur Kurutma Cihazı’nı Kaçının

Kir ile savaşa girdikten sonra, taze AF parçalarını mümkün olan en kısa sürede giymek doğaldır. Bununla birlikte, elyafların hasar görmesine ve büzülmesine neden olabilecek kurutma makinesinden ne olursa olsun kaçının.

Mümkün olduğunca, giysilerin doğal olarak kurumasına izin verin (örme trikotajında ​​düz). Süreci hızlandırmak için, dış hat üzerinde beyaz ve açık renkler asmayı deneyin; ancak solmaya karşı koymak için daha koyu renkli giysileri içeride tutmayı unutmayın.

Aşınmayı En Dayan

Giysilerinizi yıkarken açarsanız, gardırobunuzun ömrünü korumak aptalca bir yöntemdir. Çoraplarınızda ve iç çamaşırlarınızda pek fazla fayda görmese de, kot pantolon, atletler ve gömlekler ile aşınma ve yıpranmayı en aza indirgemek ve diğer parçaların fermuarlar üzerine kapanma riskini ortadan kaldırmak.

Özenli yıkama kadar önemli bir ön yıkama güvenlik taraması. Haydut dokular, bozuk para ve diğer eşyalar ‘Açık’ düğmesine basmadan süzülüp atılmıyorsa giysinize zarar verebilir.

Çamaşır makinesinde giysi giymeden önce ceplerinizi boşaltın

Genel Dolap Bakımı İpuçları ve Püf Noktaları

  • Şampuanda triko yıkayın, normal yıkama tozundan daha naziktir
  • Aynı renkteki tırnak cilası ile ayakkabılarınızın derisindeki lekeleri veya deri aksesuarları örtün
  • Elle yıkanmış giysileri kurutmak için salata ezicisi kullanın
  • Ayakkabıların ıslanarak ıslanmış mıydı? Aşırı nemi absorbe etmek ve kurumalarını sağlamak için onları gazete ile doldurun
  • Ne yaptığınıza bakmak ve kullanmamanız için bir kıyafet giyeceği her seferinde askıyı çevirin
  • Kumaşın demir üzerinde doğru ayarı kullandığınızdan emin olun ve malzemenin yanmasını veya sararmasını önleyin
  • Uzmanları ne zaman arayacağınızı bilin (ve olmadığında). Kuru temizleme bir takım elbise giyebilir, ancak ömrünü de kısaltır, bu nedenle bunu yılda bir veya iki kez sınırla.
  • Spor ayakkabılar şekillerini korumak ve fazla ter emmek için gazete ile doldurulmalıdır. Sadece asitli kağıt olduğundan emin olun, çünkü kumaşın rengini değiştirebilir
  • Kötü kokuları gidermek için ayakkabıya küçük bir çanta kedi kumu veya çay poşeti koyun. Dürüst.

Bir önceki yazımız olan Yılın Giyilebilir Erkek Giyim Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here